Hlavní navigace

PRODEJ BYTU-souhlas

 • (neregistrovaný) 85.70.178.---

  11. 1. 2006 21:14

  Prosím poradí mi někdo, nebo řekne svou zkušenost? Mám byt v panelovém domě, chci ho prodat.. potřebuji k tomu souhlas všech ostatních nájemníků (majitelů bytů)? Slyšela jsem, že bych ho měla přednostně k prodeji nabídnout jim. Děkuji za všechny odpovědi

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 1. 2006 21:20

   Anonymní (neregistrovaný) 62.245.122.---

   Re: PRODEJ BYTU-souhlas
   Pokud se jedná o družstevní byt (mluvíte-li o nájemnících) nebo o byt ve vlastnictví (mluvíte-li o majitelech) tak souhlas nepotřebujete. To o čem se zmiňujete se týká podílového spoluvlastnictví - kdy se jedná o tzv. ideální podílly, v takovém případě mají spoluvl. předkupní právo.
   Martina

  • 12. 1. 2006 9:11

   Anonymní (neregistrovaný) 62.40.76.---

   Re: PRODEJ BYTU-souhlas
   Souhlas, u družstevního bytu převádíte za úplatu (=cena bytu)členská práva a povinnosti (příp. i členský podíl a členství) a dohoda o tomto převodu se družstvu dává jen na vědomí. U nájemního bytu se jedná o změnu nájemce (za příp. úplatu). U bytu ve vlastnictví prodáváte věc/byt, zapsanýv KN - i když k němu patří podíl na společných částech domu a příp. pozemku, tak zde žádné předkupní právo není. Pouze máte-li dům v podílovém spoluvlastnictví, s nímž je spojeno právo užívat konkrétní byt, tak chcete-li "prodat" svůj podíl, musíte jej nejdříve nabídnout ostatním spoluvlastníkům, a to za tu cenu, za kterou jej nabízíte někomu jinému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).