Re: operativní leasing a silniční daň
Silniční daň platí pronajímatel, zkuste se jej na to zeptat, pokud neplatí (ale měl by, protože ví, že se to auto bude používat pro podnikání), tak bych zaplatila na Vašem místě silniční daň raději já.
Re: operativní leasing a silniční daň
Tady je řeč o operativním pronájmu, ne o leasingu. Zase si to někdo přečte a mylně pochopí.
Pro zopakování:
- operativná pronájem - krátkodobý, v TP zapsán pronajímatel, ten platí SD
- finanční pronájem - leasing, v TP zapsán držitel, tj. nájemce, ten platí SD.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nájemní smlouva nebytových prostor: Máme vzor ke stažení
Nejtěžší období přichází těsně před důchodem. Tisíce lidí přijdou o práci
Tropické teploty jsou tady. Pro zaměstnavatele začínají platit důležitá pravidla
Rodinná firma: Časovaná bomba, které nikdo nevěnuje pozornost
Spouští se předregistrace pro zaměstnance s nástupem od července 2026
Pozor na podvodné faktury: Vydávají se za Živéfirmy.cz a šíří falešné výzvy k úhradě
12. 1. 2006 16:30
Dobrý den,
prosím o radu.
Naše firma má v pronájmu automobil na operativní leasing. Jsme povinni za tento automobil zaplatit silniční daň? Děkuji.