Hlavní navigace

Musí Prohlášení obsahovat kopii rodného

  • (neregistrovaný) 212.47.1.---

    16. 1. 2006 12:22

    Dobrý den, chtěla bych poprosit o informaci, zda musí zaměstnanec dodat kopii rodného listu dítěte, na které uplatňuje zvýhodnění.Ráda bych také věděla, kde najdu takovou informaci. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 1. 2006 12:31

      Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

      Re: Musí Prohlášení obsahovat kopii rodn
      ****
      ano, pokud se zamestnanci narodilo behem roku dite, musi pro uplatneni odpoctu predlozit kopii rodneho listu...
      kde to najdete nevim, ale zkuste Zakon o dani z prijmu v casti, kde je to zvyhodneni reseno

    • 16. 1. 2006 12:31

      Anonymní (neregistrovaný) 83.240.1.---

      Re: Musí Prohlášení obsahovat kopii rodn
      Není povinen vám dodat kopii, ale měl by vám umožnit nahlédnout do originálu, abyste si mohla ověřit data.

    • 16. 1. 2006 12:43

      Anonymní (neregistrovaný) 80.188.213.---

      Re: Musí Prohlášení obsahovat kopii rodn
      pokud jenom nahlédnete, jak budete finančáku prokazovat, že nárok byl oprávněný?

    • 16. 1. 2006 13:00

      DanaS (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: Musí Prohlášení obsahovat kopii rodn
      ******
      Způsob prokazování najdete v §38l (3) a) Zák. o dani z příjmu.
      ******

    • 16. 1. 2006 13:01

      Anonymní (neregistrovaný) 83.240.1.---

      Re: Musí Prohlášení obsahovat kopii rodn
      To je právě to, minulý týden jsme to řešili na školení. Nejste povinna prokazovat vy, ale poplatník, kterého FÚ vyzve!!!Co když bude kontrola, a zaměstnacec už u vás nebude pracovat? Proto podepisuje prohlášení, kde svým podpisem čestně prohlašuje správnost údajů. A veškeré změny je vám tam taky povinen nahlásit. Co si ale budeme povídat,praxe je jiná, že? Tak alespoň nahlédněte do rodného listu, napište si, podle čeho jste ověřovala, datum vydání RL apod. a nechte si donést potvrzení druhého z manželů, že on daňové zvýhodnění na dítě neuplatňuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).