Hlavní navigace

Pracovní doba

  • (neregistrovaný) 84.244.109.---

    16. 1. 2006 14:47

    chci se zeptat. Když zaměstnanec nepřijde celý měsíc do práce. Má zaměstnavatel, ze zákona nějaké právo zaměstnance obeslat doporučenou poštou, aby se dostavil do zaměstnání nebo tak něco??? díky za odpověd.ICQ: 191644832

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 1. 2006 15:21

      Anonymní (neregistrovaný) 85.70.173.---

      Re: Pracovní doba
      To má v každém případě, ale proč čekáte měsíc? Vyzvat k nástupu jste ho měli po dvou, třech dnech. Dopouští se porušování pracovn kázně zvlášť hrubým zopůsobem podle § 53/1 b) ZP, takže už ho ani neobesílejte a okamžitě mu zrušte pracovní poměr, podle judikatury se bere tento důvo- nedocházení do práce, jestliže trvá déle než 3-5 dnů, takže není nad čím přemýšlet. Důvody a výklad k těmto problém§m s pracovní kázní najdete v ZP u § 46 a 53.
      pája

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).