Hlavní navigace

Údaje na faktuře

  • (neregistrovaný) 62.77.86.---

    17. 1. 2006 11:13

    Dobrý den,

    chci se zeptat na jednu věc. Sídlo máme dle Obch.zákonáku jinde než provozovnu. Na faktuře je možné uvádět jenom místo provozovny. Našla jsem to v §13a,odt.1 Obch.zákonáku. Je to tak ? Vyplývá to ještě z nějakého jiného zákonu ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2006 11:25

      Anonymní (neregistrovaný) 85.70.173.---

      Re: Údaje na faktuře
      >Dobrý den,
      >
      >chci se zeptat na jednu věc. Sídlo máme dle
      >Obch.zákonáku jinde než provozovnu. Na faktuře je možné uvádět
      >jenom místo provozovny. Našla jsem to v §13a,odt.1
      >Obch.zákonáku. Je to tak ? Vyplývá to ještě z nějakého
      >jiného zákonu ?
      >Děkuji

    • 17. 1. 2006 13:50

      Anonymní (neregistrovaný) 83.208.59.---

      Re: Údaje na faktuře
      Na fakturu uvádět sídlo, ale je možno uvádět spolu se sídlem i provozovnu.

    • 17. 1. 2006 13:55

      Dáša (neregistrovaný) 62.77.86.---

      Re: Údaje na faktuře
      Děkuji. Ten §říká : Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; .....
      Tady je uvádět sídlo nebo místo podnikání. Takže by to šlo uvádět jen provozovnu, ne ?

    • 17. 1. 2006 14:00

      Anonymní (neregistrovaný) 83.208.59.---

      Re: Údaje na faktuře
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>chci se zeptat na jednu věc. Sídlo máme dle
      >>>>Obch.zákonáku jinde než provozovnu. Na faktuře je
      >>>>možné uvádět
      >>>>jenom místo provozovny. Našla jsem to v §13a,odt.1
      >>>>Obch.zákonáku. Je to tak ? Vyplývá to ještě z
      >>>>nějakého
      >>>>jiného zákonu ?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>
      >>Na fakturu uvádět sídlo, ale je možno uvádět spolu se
      >>sídlem i provozovnu.
      >
      >Děkuji. Ten §říká : Každý podnikatel je povinen na
      >všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách
      >uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo
      >místu podnikání a identifikačním čísle; .....
      >Tady je uvádět sídlo nebo místo podnikání. Takže by to
      >šlo uvádět jen provozovnu, ne ?

      Ten §říká : Každý podnikatel je povinen na
      >všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách
      >uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, SÍDLE nebo
      >místu podnikání a identifikačním čísle; .....

      Co Vám není jasné? Sídlo není provozovna.

    • 17. 1. 2006 14:04

      Dáša (neregistrovaný) 62.77.86.---

      Re: Údaje na faktuře
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>
      >>>>>chci se zeptat na jednu věc. Sídlo máme dle
      >>>>>Obch.zákonáku jinde než provozovnu. Na faktuře je
      >>>>>možné uvádět
      >>>>>jenom místo provozovny. Našla jsem to v §13a,odt.1
      >>>>>Obch.zákonáku. Je to tak ? Vyplývá to ještě z
      >>>>>nějakého
      >>>>>jiného zákonu ?
      >>>>>Děkuji
      >>>>
      >>>
      >>>Na fakturu uvádět sídlo, ale je možno uvádět spolu se
      >>>sídlem i provozovnu.
      >>
      >>Děkuji. Ten §říká : Každý podnikatel je povinen na
      >>všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách
      >>uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo
      >>místu podnikání a identifikačním čísle; .....
      >>Tady je uvádět sídlo nebo místo podnikání. Takže by
      >>to
      >>šlo uvádět jen provozovnu, ne ?
      >
      >Ten §říká : Každý podnikatel je povinen na
      >>všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách
      >>uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, SÍDLE nebo
      >>místu podnikání a identifikačním čísle; .....
      >
      >Co Vám není jasné? Sídlo není provozovna.

      Z vaší odpovědi jsem pochopila, že je potřeba uvést sídlo a popřípadě i provozovnu.Já se chci ujistit o tom, že je možné uvádět jen provozovnu.
      >

    • 17. 1. 2006 14:07

      Anonymní (neregistrovaný) 85.70.173.---

      Re: Údaje na faktuře
      Nestačí, sídlo je zapsáno u PO(příp. i u zapsané FO) v OR, čili se uvádí sídlo, jestli dáte navíc provozovnu, Vaše věc. Místo podnikání je něco jiného- to není provozovna.
      pája

    • 17. 1. 2006 14:11

      Dáša (neregistrovaný) 62.77.86.---

      Re: Údaje na faktuře
      Díky. Já měla pocit, ale neměla jsem to ověřené, že na fakturách může být jenom provozovna. Co je v tom případě místo podnikání ?

    • 17. 1. 2006 14:15

      Anonymní (neregistrovaný) 83.208.59.---

      Re: Údaje na faktuře
      Místo podnikání se vztahuje k fyzické osobě, právnická osoba má sídlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).