Hlavní navigace

Služba a DPH

• (neregistrovaný) 212.158.129.---

19. 1. 2006 19:13

Prosím poraďte,
    pokud si u českého plátce objednád německý plátce
    instalaci přístroje (bez dodání) na Ukrajině, jedná se o službu s místem plnění mimo tuzemsko?
    Faktura bude bez DPH a v přiznání bude v ř. 510?

A ještě jeden dotaz, trochu složitější:
    český plátce A si objedná zboží u českého plátce B a ten objednává u německého dodavatele C, taktéž plátce. Zboží bude ale dodáno jiné německé firmě D (taktéž plátce). Jak bude vypadat fakturace mezi C a B a následně mezi B a A?

Děkuji za každou radu a názor.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2006 20:31

Anonymní (neregistrovaný) 85.70.126.---

Re: Služba a DPH
      Pokusím se: k dotazu č.2: Fakturace mezi C a B: Německá firma vyfakturuje klasické intrakomunitární plnění bez DPH, firma B zde zdaní a odečte DPH. Následně zboží vyfakturuje české firmě A včetně DPH a ta intrakomunitárně zboží bez DPH odešle německé firmě D. Jestli se pletu, opravte mne někdo.
      K dotazu č. 1: Ukrajina není členem EU, ještě jsem se s takovým plněním nesetkala, nevím opravdu, co poradit, snad se ještě někdo zapojí.

• 19. 1. 2006 21:28

Anonymní (neregistrovaný) 212.158.129.---

Děkuji za reakci, ale asi jsem špatně uvedla jednu věc - zboží se v České republice fyzicky neobjeví, dodávka proběhne od německé firmy B přímo k druhé německé firmě D. Vše ostatní proběhne jen
      papírově.
      Děkuji pokud se mi ještě jednou ozvete.

• 20. 1. 2006 12:41

Anonymní (neregistrovaný) 85.70.126.---

Teď jste mi teda nasadila pěkného "brouka" do hlavy. Jsem trošku zmatená těmi dvěma českými subjekty. Normálně by to vypadalo na klasický třístranný obchod (?), ale pokud jsou subjekty 4, tak si vůbec nejsem jistá. Je to otázka pro daňového poradce, nebo bych na vašem místě vznesla dotaz přímo na FÚ, vždyť od toho tam jsou. Stačí mailem, ono jim to sice bude chvilku trvat, ale věřím, že odpoví.Máte zajímavé klienty!

• 20. 1. 2006 13:27

Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

1.Ano
      2.pokud zboží jde od C k D a nepřekročí fyzicky hranice, není to intrakomunitární dodávka, takže nějak nevím, proč fakturace jde ještě přes C a B a A. Bude to malinko zašmodrchané.

• 20. 1. 2006 20:15

Anonymní (neregistrovaný) 212.158.129.---

Pro Vlaďku: vím, že to vypadá zašmodrchaně, ale přece není nic nenormálního, když jde zboží přes několik prodejců, protože se takto navzájem nakontaktovali. Jde o to, že česká firma A má v Německu zákazníka D, pro kterého dodává nějakou zakázku, jejíž součástí je i zboží objednané u české firmy B, která je ale dceřinnou
      společností německého výrobce C. Tudíž papírově německý C prodává českému B, ten dále prodává českému A a ten dodává německému D. Ale posílat zboží takovou cestou by bylo z hlediska časového i nákladů na dopravu neúnosné. Proto dodání přímo v Německu, ale papírové fakturace na vícekrát. Já osobně si myslím, že faktura mezi C a B bude s německou DPH (toto pro B to nebude zdanitelné plnění) a fakturace mezi B a A pak jako plnění
      mimo tuzemsko. Ale chtěla jsem si ten názor potvrdit nebo vyvrátit.
      Děkuji za reakci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).