Hlavní navigace

OSVČ-student

• (neregistrovaný) 84.42.187.---

20. 1. 2006 13:46

Od listopadu 2005 pracuji na ŽL -vedlejší činnost. Jinak jsem student VŠ a ještě dlouho budu. Můj měsíční příjem z vedl. činnosti je 8907 Kč. Jsem přihlášená na OSSZ i na pojišťovně. Doložila jsem, že jsem student. Řekli mi, že tento rok nic platit nemám, žádné zálohy. Co to ale pro mě znamená dál? Vůbec se v tom nevyznám - budu odvádět daň, jakou? A co to zdr. a soc.? To za mě platí škola? Dokud budu student, tak to tak zůstane? Jsem asi úplně natvrdlá, ale nevím si s tím rady. Díky moc za pomoc....

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2006 16:53

AnonymníJiřinaH. (neregistrovaný) 213.180.49.---

Re: OSVČ-student
      Pokusím se stručně :
      Jste studentem, plátcem zdravotního pojištění je stát.
      Pokud jím budete, zůstane to tak do 26 let věku.Po dovršení 26 let, budete-li dál studovat ,musíte se přihlásit na své ZP do 8 dnů
      jako samoplátce. Jako student se také nemusíte starat o sociální pojištění (doba studia je dobou pojištěnou).
      Pokud jako student podnikáte s příjmem,který jste uvedla, vyjde Vám za rok v přiznání k dani po odpočtech nulová daň. Minim. daň.základ se na Vás nevztahuje. Sociálnímu ( důchodové) pojištění Vám nevznikne povinnost platit. Pouze zaplatíte odvod na zdravotní pojištění z vašich skutečných příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).