Hlavní navigace

Nástup zaměstnance v polovině měsíce

• (neregistrovaný) 212.67.69.---

23. 1. 2006 13:33

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jestli počítám mzdu správně.
    Zaměstnanec k nám přišel v polovině měsíce, podepsal prohlášení poplatníka, ale v první polovině měsíce byl zaměstnán u jiného zaměstnavatel a tudíž mu tento zaměstnavatel strhl nezdanitelnou částku daně (na poplatníka) za celý měsíc. My jako další zaměstnavatelé mu nemůžeme tuto nezdanitelou částku za druhou polovinu měsíce strhnout, protože by to bylo 2x.
    Do mzdy zadám celou částku s tím, že mu neuplatnim nezdanitelnou částku na poplatníka, ale daň bude pořád stejná.
    Můžete mi prosím někdo tuto informaci potrvdit popř. poradit jestli to je jinak.
    Děkuji Petra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 1. 2006 13:42

Anonymní (neregistrovaný) 212.158.147.---

Re: Nástup zaměstnance v polovině měsíce
      Pokud se jedná o dotaz, který se týká r.2005, pak pokud neuplatníte nezdanitelnou částku daně, bude samozřejmě daň vyšší, než pokud byste uplatnili. Jestliže se jedná už o r.2006, pak bude daň stejná, ale první zaměstnavatel uplatní slevu na dani, přičemž se o slevu vypočtená daň sníží. U druhého zaměstnavatele bude daň bez slevy na dani.

• 23. 1. 2006 13:55

Anonymní (neregistrovaný) 212.67.69.---

Jedná se o rok 2005. Vím, že celková daň bude vyšší, ale jde mi o to zda jsem to udělala správně, že jsem mu nestrhla nezd. částku na poplatníka. Chápu to dobře, že kdybych to udělala, tak se zaměstnanci uplatní částka 2x? -- a to je špatně.

• 23. 1. 2006 13:56

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

uz se to tu resilo (ucetni naopak strhla podruhe), ja myslim, ze jste postupovala spravne

• 23. 1. 2006 14:00

Anonymní (neregistrovaný) 195.250.131.---

Ano chápete to dobře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).