Hlavní navigace

Pronajaté auto-jak do výdajů

• (neregistrovaný) 195.39.100.---

25. 1. 2006 10:49

Mám před sebou fakturu za pronajaté auto od jiné OSVČ, kde je vyčíslena částka za r. 2005. Vedeme DE. Tato fa je vystavena dle sml. kde je uvedeno, že pronajímatel vystaví fakturu za cenu zákl. náhrady na km t.j. 3,80Kč. K faktuře není žádný seznam ujetých km, jen uvedené období a částka + DPH. MYslím, že ta fa není v pořádku nebo ta smlouva. Může si ten,kdo má to auto pronajaté dát do nákladů tuto částku, když nebude uplatňovat žádné jiné náklady na PHM ani ve skutečné výši ani paušálem, ale pouze tu základní náhradu 3,80? Přesvědčují mě, že to jde, ale výdaje na auto v os. vlastnictví nebo pronajaté se dají uplatnit jen v prokázané výši, zákl.náhrada platí pro auto v obch. majetku.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2006 17:19

bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

Re: Pronajaté auto-jak do výdajů
      *** Proč pronajímatel vystavuje takovou fa? Existuje přece nějaká nájemní smlouva, kde je uvedena cena za nájem, ne? A Vy, když máte auto v nájmu, do nákladů dáváte nájemné a PHM v prokázané výši ***

• 27. 1. 2006 11:51

Anonymní (neregistrovaný) 195.39.100.---

Právě, že mi se ta sml. zdá divná. Není tam nic o ceně za nájem, ale jen 3,80 za km. Neměla bych jim doporučit změnu smlouvy?Protože jinak nevím jak to dát do nákladů daňových, paragony za PHM jsem žádné nejsou.

• 27. 1. 2006 12:06

bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

*** Je to vůbec smlouva o nájmu? :-)) Měl by tam být předmět a cena nájmu. V podstatě je jedno, jak k té ceně se dojde (jestli nějakým nepochopitelným způsobem) ale pořád by to mělo být nájemné. Pak Vám do nákladů jde nájemné a podle svých prokázaných PHM máte další náklady ***

• 27. 1. 2006 12:56

Jarka (neregistrovaný) 195.39.100.---

No vždyť se to snažím naznačit, že je ta smlouva nějaká divná. Jmenuje se Smlouva o nájmu, ale údaje v ní jsou nějaké zcestné. To jsou ty kšefy já na bráchu brácha na mě. Dnes se s tím pajtašem mám sejít, tak mi snad konečně srozumitelně vysvětlí jak to opravdu je, aby se s tím dalo něco dělat. Jinak Vám moc děkuji za zájem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).