Hlavní navigace

Paní Lenkab

  • (neregistrovaný) 80.79.25.---

    28. 1. 2006 10:43

    Psala jste nedávno, že zálohovou fakturu je nutné vystavit před zdanitelným plněním.
    Setkal jsem se s případem, že firma chce po uskutečnění zdanitelného plnění vystavit napřed proformafakturu a teprve po zaplacení vystavit daňový doklad. Vypadá to jako chytristika, nevím ale jestli je to vůbec možné akceptovat.
    Nevíte, jestli to řeší nějaký § ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2006 12:13

      taky Lenka (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: paní Lenkab
      Nevím co psala paní Lenka B.,
      ale postup firmy který zde píšete je parosto v pořádku.
      Proformou Vás vlastně žádají o zaslání zálohy a teprve po zaslání zálohy Vám vystatují daňový doklad. Vše O.K.!

    • 28. 1. 2006 12:46

      taky Lenka (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: paní Lenkab
      Znova to čtu! To je blbost co jsem napsala. Přehlédla jsem, že je to po datumu uskutečnění .....
      Máte pravdu. Co si to dovolují?
      Zákon o DPH § 21

    • 28. 1. 2006 19:17

      lenkab (neregistrovaný) 84.242.95.---

      Re: paní Lenkab
      Uskuteč. zdanitelného plnění vzniká dnem ukončení a převzetí díla ne dnem zaplacení a to tehdy, co nastane dříve. Zálohovou fa můžete vystavit pouze před zdanitelným plněním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).