Hlavní navigace

Skrytá vada

• (neregistrovaný) 84.242.95.---

31. 1. 2006 11:10

chtěla jsem se zeptat,jakou formu musí mít oznámení,pokud mě chce někdo dávat k soudu za skrytou vadu na nemovitosti.stačí,když mi někdo zavolá a řekne mi,že mě dává k soudu?nemusí to mít také nějaký postup?písemné oznámení,návštěva v nemovitosti,které se to týká,případná dohoda mezi prodávajícím a kupujícím a až pak nějakou soudní při?děkuji za případnou odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2006 11:33

Anonymní (neregistrovaný) 85.70.173.---

Re: skrytá vada
      Asi se jedná o nemovitost, která byla předmětem kupní smlouvy,ne?
      Pokud ano, tak by v kupní smlouvě měla být deklarace dvou oblastí:
      1.Prodávající prohlašuje, že nemovitost nemá skryté vady, není zatížena žádnými břemeny, zástavou atd.
      2. Kupující se seznámil se stavem předmětné nemovitosti, je mu znám její stav v okamžiku převodu vlastnických práv atd.
      Tím by mělo být vyloučeno, že kupující objeví nějaké skryté vady. Pokud je ale objevil (podle jeho názoru), může se skutečně obrátit na soud se žalobou na určení toho či onoho, ale to znamená znalecké posouzení jím zjištěné skryté závady,pak rozhodnutí, zda jde skutečně o skrytou závadu atd. Pokud obešel kupuijící možnost osobního jednání o nápravě nebo jiném řešení, je to jeho svobodné rozhodnutí. pokud podá žalobu, dostanete jeden výtisk jako strana žalovaná.
      3.Je-li Vám známo už teď, co považuje za tu skrytou vadu, zkuste se na to nějak připravit. Při prodeji musel být znalecký posudek, třeba by Vám píchl i znalec, který ho zpracovával, zkuste připravit svědky, víc Vám asi neporadím.Možná někdo doplní.
      pája

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).