Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
1. 2. 2006 14:56
Objednali jsme v EU zboží, dostali fakturu vystavenou v lednu, zaplatili ji a ke dni vystavení faktury zaúčtovali 131/321. Námi sjednaná přepravní společnost, která měla zboží v EU vyzvednout a přepravit, zásilku ztratila (nevíme jestli v EU nebo v ČR) a škodu uhradí. Jde mi o to, jestli dle zákona o DPH došlo k pořízení zboží z EU a máme povinnost odvést DPH na výstupu a pokud ano, můžeme si ji současně nárokovat na vstupu? Podle § 16 ZDPH jsme nabyli právo nakládat se zbožím v okamžiku kdy dodavatel v EU toto zboží vyskladnil (ExWorks), ale nevíme jestli bylo zboží přepraveno do tuzemska. Dokáže mi někdo poradit, jestli došlo k pořízení zboží z EU nebo ne ???
Náhradu škody budeme fakturovat přepravní společnosti bez DPH - nevíte podle kterého § není náhrada škody předmětem daně?
Děkuji