Hlavní navigace

Doprava v EU

• (neregistrovaný) 213.29.69.---

2. 2. 2006 9:10

Provozujeme doprava v rámci EU-SRN. Odběratel je plátce DPH v dané zemi, fakturu vystavujeme bez DPH. Odběratel po nás chce založit účet v bance EUR, že bude platit v EUR ne v korunách. Prosím poraďte, jak mám vystavit fakturu v EUR , jestli to budu přepočítávat nějakým kurzem a co vůbec s tím? Moc děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 2. 2006 9:35

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

Re: doprava v EU
      normalne vystavite fakturu v EUR (my ji vystavujeme v Excelu - pozor, aby mela vsechny nalezitosti) a ve svem ucetnim programu jakoby vystavite tu samou (tu nikam neposilate), ale v Kc (prepocitavame kurzem CNB ze dne zdanitelneho plneni) - v Kc i zauctujete. Pri zuctovani uhrady vyrovnate castku pomoci kurz. rozdilu.
      Nebo muzete ve svem programu vystavovat rovnou v EUR (pokud vam to dovoli - a treba na kosilce prepocitat na Kc a v Kc zauctovat).

• 2. 2. 2006 9:54

MM (neregistrovaný) 213.29.69.---

Ještě jsem se chtěla zeptat, když vystavuji fa za dopravu
      1-7.1. a vlastně jezdí každy den a je souhrnná fa., jaký den vezmu na přepočet.
      Taky jsem slyšela, že se bere den "vystavení fa" a ten den se bere kurs ČNB.Tak jak je to tedy správně? Děkuji za odpověď

• 2. 2. 2006 10:04

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

ja se vetsinou setkavam se zahr. fakturami, kde datum zdanitelneho plneni neni, jen datum vystaveni - fakturu prepocitavam dle kurzu CNB dle data vystaveni. Piste to tak, aby datum vystaveni byl stejny jako datum zdanitelneho plneni (nebo ho tam take neuvadejte) a mate po problemu - u toho vaseho prikladu - prepocitala bych kurzem z 7.1. - to muzete dat i jako vystaveni faktury i jako zdanitelne plneni

• 2. 2. 2006 10:13

MM (neregistrovaný) 213.29.69.---

Děkuju,moc jste mi pomohla

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).