Hlavní navigace

Pronajímatel a obsah prodeje

  • (neregistrovaný)

    1. 11. 2013 10:11

    Dobrý den, potřeboval bych poradit, jsem začínající a podnikám v prodeji drobného zboží a výrobou dekoračních předmětů, bižuterie a včelích produktů. Setkávám se čímdál častěji s tím, že si chci pronajmout někde stánek, či prodejní místo, ovšem pronajímatel si určuje co smím a nesmím prodávat. To bych pochopil, pokud jde například o trhy s určitým zaměřením. Ale uvedu příklad: jednomu prodejci dovolí prodávat balený čaj, ale mě to již zakážou, protože už tam je prodejce, který něco takového prodává. Nebo chci třeba prodávat medovinu, ovšem tu mi zakážou s tím, že už je na místě dost prodejců medoviny a další si nepřejí. Přijde mi nespravedlivé, když zaplatím nájem na měsíc 30 - 60 tisíc a mám určitý sortiment, aby mi jej proškrtali a zakázali určité zboží prodávat. Přijde mi to jako vytváření určitého monopolu, nebo diskriminace . Je tento způsob určování podmínek vůbec možný? Mám pocit, že pokud má člověk známé, jde vše, pokud nemá, má dost tvrdé podmínky. Prosím tedy o radu, zda se s tím dá něco dělat, nebo zda se s tím smířit a nebo nepodnikat.., Děkuji, Mirek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).