Hlavní navigace

Autorské právo / licence

• (neregistrovaný) 178.72.237.---

2. 11. 2013 20:42

Dobrý den,
    chci se zeptat, jestli existuje nějaká databáze, kde je uvedeno jaké texty, loga, obrázky se nesmí používat pro komerční účely? (prakticky se mi jedná o potisk textilu a potřebuji vědět, jaká loga a obrázky nesmím použít, i když si je sám vytvořím). Např. Nike, adidas, honda atd. mají svoji značku a název někde zaregistrovaný a nikdo je nesmí používat, mě zajímá kde je to zaregistrované. Především potřebuji vědět, jestli můžu vědět zda můžu prodat vlastně vytvořený textil s potiskem názvu nějaké známé kapely, filmu, seriálu.

Doufám, že jsem dotaz položil dost srozumitelně a najde se někdo, kdo zná odpověď =)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2013 22:41

Rop

Srozumitelné to je ... jenom to řeknu takto - nic co jsi nevytvořil ty sám nemůžeš jako potisk trička použít. Užití jakéhokoliv díla (ať už se jedná o obrázek nebo logo) musí požádat jeho autora nebo vlastníka licence. A zřejmě za to zaplatíš.

Takže udělej si vlastní obrázek, vyfoť vlastní fotku, udělej vlastní návrh loga ... a to si dej na tričko dle libosti. Ostatní je předmětem autorských práv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).