Hlavní navigace

Vklad EUR do podnikání-znovu

• (neregistrovaný) 195.39.100.---

6. 2. 2006 11:39

Dobrý den, na můj dotaz ohledně vkladu EUR do podnikání bez dokladu o jejich nákupuí (a je to více než 15 tisíc EUR) se objevili sarkatické a ironické odpovědi. I za ty děkuji. Ale jak to mám udělat, když chlap začal podnikat jako FO v listopadu 2005, teď mi donesl v krabici doklady - v prosinci dostal fa na 43000EUR. Zjistilia jsem, že tuto fa platil na 3x v hotovosti - každý den jedna platba- a EURa vzal ze soukromých prostředků, prý by nestačil do konce roku provést převod z Kč účtu na EUR. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 6. 2. 2006 12:55

Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

Re: Vklad EUR do podnikání-znovu
      Nevím, co by mělo bránit v osobním vkladu do valutové pokladny.
      Problém je s nákupem a prodejem cizí měny.
      Nákup a prodej cizí měny je upraven v zákoně č. 219/1995 Sb., devizový zákon. Podle § 9 tohoto zákona mohou obchody s devizovými hodnotami provádět pouze devizová místa v rozsahu stanoveném v bankovní nebo devizové licenci. Ve vyhlášce č. 434/2002 Sb. jsou stanoveny náležitosti žádosti o udělení devizové licence a vymezeny některé pojmy týkající se této oblasti. Nákupem (prodejem) cizí měny se rozumí nákup (prodej) bankovek, mincí nebo šeků v cizí měně za bankovky, mince nebo šeky v české měně. Nákup nebo prodej cizí měny smí nabízet nebo provádět pouze devizové místo v rozsahu stanoveném v bankovní nebo jednotné licenci, koncesní listině pro směnárenskou činnost nebo v devizové licenci k prodeji cizí měny za českou měnu.
      Devizový zákon a výše uvedená vyhláška omezuje možnosti nákupu a prodeje cizí měny od osob, která nemají potřebná oprávnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).