Hlavní navigace

Rozdeleni SJM

• (neregistrovaný) 82.150.166.---

6. 2. 2006 12:30

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat,mam podany navrh na rozdeleni SJM a byt ktery jse nadobudli za trvani manzelstvi soud pridelil mne s detma.byv.manzelovi jsem koupila jiny byt.jelikoz se v sjm jedna i o cenu tohoto bytu, kde si byv.manzel narokuje polovinu trznej ceny bytu, je mozne delat upravy v tomto byte, pokud ho necham znalecem ohodnotit?a bere soud v potaz toto znalecke ohodnoceni?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 6. 2. 2006 13:12

Karel (neregistrovaný) 82.100.0.---

Re: Rozdeleni SJM
      Soud se bude řídit znaleckým posudkem, který si necháte udělat.
      Poradila bych vám tento postup. Nechat udělat zn. posudek, ten bude v určitý den. Jediný, kdo by mohl s tímto nesouhlasit je manžel a mohl by trvat na novém posudku. V případě, že by jste se nedohodli, jaký posudek platí, vložil by se do toho soud.Z vlastní zkušenosti vím, že je lepší v den, kdy znalec byt ohodnotí, pořídit fotografie(fotoaparát s datumem) vnitřku bytu. Protože mnoho odpůrců se po několika letech, když je byt např. zrenovován, dožaduje změny a je lepší mít důkaz, že byl posudek správný. Opravy můžete dělat, ale nejlepší by bylo počkat až po úplném vyrovnání společného majetku.Pokud jsou některé opravy nezbytné, tak si uchovávejte veškeré doklady o koupi materiálu a zaplacení práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).