Hlavní navigace

Vývoz zboží - prosím nutné !

  • (neregistrovaný) 62.245.90.---

    6. 2. 2006 17:56

    Dobrý den, ještě jednou dotaz ohledně vývozu zboží.

    Jsem plátce DPH a vedu daňovou evidenci.

    Zákazník - Ruská občanka si u mě chce zakoupit zboží a bude si ho brát do Ruska.
    Já vystavím daňový doklad s DPH.
    Ruska si na celnici nechá potvrdit papír o vývozu zboží a do 5 měsíců se u mě zastaví a dá mi potvrzení o vývozu zboží na své jméno.
    Já jí vyplatím DPH a neodvedu ho státu.
    Je toto správný postup ??

    A jaké papíry mám já vaplnit a dolžit k přiznání o DPH.

    Nebo je to jinak ??

    Bohužel tápu.

    Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 2. 2006 19:03

      Anonymní (neregistrovaný) 88.100.38.---

      Re: Vývoz zboží - prosím nutné !
      >Dobrý den, ještě jednou dotaz ohledně vývozu zboží.
      >
      >Jsem plátce DPH a vedu daňovou evidenci.
      >
      >Zákazník - Ruská občanka si u mě chce zakoupit zboží a
      >bude si ho brát do Ruska.
      >Já vystavím daňový doklad s DPH.
      >Ruska si na celnici nechá potvrdit papír o vývozu
      >zboží a do 5 měsíců se u mě zastaví a dá mi potvrzení o
      >vývozu zboží na své jméno.
      >Já jí vyplatím DPH a neodvedu ho státu.
      >Je toto správný postup ??
      >
      >A jaké papíry mám já vaplnit a dolžit k přiznání o
      >DPH.
      >
      >Nebo je to jinak ??
      >
      >Bohužel tápu.
      >
      >Děkuji za odpověď.
      >
      >je to tak, v přiznání to dph uvedete jako vývoz do tř. zemí

    • 7. 2. 2006 8:14

      Anonymní (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Vývoz zboží - prosím nutné !
      je to podle § 84 zákona DPH - všechno je to podrobně popsáno. Pro Vás to není vývoz do třetích zemí, ale normální prodej zboží v tuzemsku, a vy odvedete normálně daň. Když pak vrátíte DPh ruské občance za 5 měsíců, nárok na vrácení si uplatníte v přiznání DPH taky až za 5 měsíců, a to na ř. 600 v přiznání DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).