Hlavní navigace

změněná pracovní schopnost

  • (neregistrovaný) 194.145.181.---

    7. 2. 2006 8:14

    Zaměstnáváme paní co má změněnou pracovní schopnost (posudek má z r.1996) a četla jsem, že tento termín již zanikl a je nahrazen termínem osoba zdravotně znevýhodněná. Znamená to, že abychom ji mohli zahrnout do Povinného podílu osob se zdravot.postižením(odvod peněz za neplnění úřadu práce) je třeba, aby si nechala od posudkového lékaře vystavit potvrzení, kde bude uvedeno:změněná pracovní schopnost?
    Děkuji Jana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 7. 2. 2006 12:57

      Martina (neregistrovaný) 212.47.18.---

      Re: změněná pracovní schopnost
      ---
      § 148 přechodná ustanovení zákona o zaměstnanosti
      7) Fyzické osoby, které byly rozhodnutím okresní správy sociálního zabezpečení uznány za osoby se změněnou pracovní schopností, se po dobu platnosti tohoto rozhodnutí, maximálně však po dobu 3 let ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, považují za osoby zdravotně znevýhodněné podle tohoto zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).