Hlavní navigace

Zaměstnanec ČID

  • (neregistrovaný) 85.70.5.---

    7. 2. 2006 11:53

    Dobrý den, prosím o radu, zda si může FO uplatnit slevu na dani 18000,- dle §35 odst.1a, když má jediného zaměstnance /ČID/ nebo musí mít vyloženě ZPS?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2006 12:11

      Anonymní (neregistrovaný) 217.197.158.---

      Re: zaměstnanec ČID
      ČID je ZPS a vztahuje se na něho §35 odst.1a. Na PID se vztahuje odst.1b

    • 7. 2. 2006 12:25

      SD (neregistrovaný) 213.168.184.---

      Re: zaměstnanec ČID
      Musí mít rozhodnutí, že má ZP (vydává městský úřad)
      Ne každý ČID má ZP(zdravotní postižení)
      a ne každý ZP je ČID nebo ID

    • 7. 2. 2006 12:39

      Silva (neregistrovaný) 85.70.5.---

      Re: zaměstnanec ČID
      >>>Dobrý den, prosím o radu, zda si může FO uplatnit
      >>>slevu na dani 18000,- dle §35 odst.1a, když má
      >>>jediného
      >>>zaměstnance /ČID/ nebo musí mít vyloženě ZPS?
      >>
      >>ČID je ZPS a vztahuje se na něho §35 odst.1a. Na PID
      >>se vztahuje odst.1b
      >Musí mít rozhodnutí, že má ZP (vydává městský úřad)
      >Ne každý ČID má ZP(zdravotní postižení)
      >a ne každý ZP je ČID nebo ID
      >>>Děkuji, bylo by to možné uplatnit i při SZM, když manžel OSVČ nemá zaměstnance?

    • 7. 2. 2006 13:06

      Martina (neregistrovaný) 212.47.18.---

      Re: zaměstnanec ČID
      ------
      ČID je OZP v každém případě viz § 67 odst. 2 písm. c) ZoZ. Musíte mít založeno rozhodnutí OSSZ, že je částečně invalidní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).