Hlavní navigace

Tattoo studio

 • (neregistrovaný) 194.228.11.---

  27. 11. 2013 21:18

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou neví co všechno se musí ohlašovat a vybavit při zřizovaní Tattoo studia myslím v zmysle hygiena ruzne povolení atd...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2013 15:23

   petr.cizek2 (neregistrovaný) 91.221.2.---

   Dobrý den,

   pro provozování tetovacího studia se vyžaduje živnostenské oprávnění v oboru "Činnosti, při kterých je porušována integrita kůže". Jedná se o vázanou živnost, pro kterou je nutné splnit některou z následujících kvalifikací:
   a) odborná způsobilost k výkonu povolání lékaře nebo zubního lékaře podle zákona 95/2004 Sb., nebo
   b) odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře nebo zdravotnického asistenta podle zákona 96/2004 Sb., nebo
   c) střední vzdělání s maturitní zkouškou nebo výučním listem v oboru vzdělání kosmetička a osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro činnosti, při kterých je porušována integrita lidské kůže, vydaný akreditovaným zařízením, nebo
   d) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání kosmetička a osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro činnosti, při kterých je porušována integrita lidské kůže, vydaný akreditovaným zařízením, nebo
   e) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro činnosti, při kterých je porušována integrita lidské kůže, vydaný akreditovaným zařízením, a 4 roky praxe v oboru kosmetické služby nebo v činnostech, při kterých je porušována integrita lidské kůže.

   V případě, že touto kvalifikací nedisponujete, můžete pro výkon této činnosti k vydání živnostenského oprávnění ustanovit tzv. odpovědnou osobu (garanta), který dané podmínky splňuje.

   Živnost si můžete vyřídit na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde.

   Po získání živnostenského oprávnění se musíte přihlásit jako plátce daně z příjmu na finančním úřadě a k odvodům sociálního a zdravotního pojištění na správě sociálního zabezpečení, resp. zdravotní pojišťovně.

   V případě, že prostory, ve kterých budete tuto činnost provozovat, nejsou pro tento účel kolaudovány, je nutné nejprve provést rekolaudaci, pro kterou se vyžaduje mimo jiné stanovisko hygienické stanice.

   Pro provozování činnosti je dále nutné schválení provozního řádu hygienickou stanicí. Provozní řád musí být sestaven podle předepsané osnovy.

   Provozovna, kde bude činnost vykonávána, dále vyžaduje schválení ze strany hasičského záchranného sboru příslušného kraje. Tomu se odesílá schválený provozní řád spolu s plánkem prostor, HZS následně provede kontrolu prostor za účelem jejich schválení z hlediska požární bezpečnosti.

   Z dalších povinností lze zmínit např. nutnost nahlášení a odvodu koncesionářských poplatků za umístění televizního nebo rozhlasového přijímače v provozovně kadeřnictví a povinnost plateb poplatků organizacím na ochranu autorských práv (např. OSA) v případech, kdy při provozu budete pouštět hudební kulisu, rádio apod.

   S pozdravem

   Petr Čížek
   ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).