Re: min. zalohy SP, ZP
Pokud zdravotní pojištění platí do 8.1., tak je to pojištění ještě za rok 2005 - takže ještě 1.143,-Kč
pokud platí po 8.1., tak je to pojištění již na rok 2006 - takže 1.218,-Kč
Přehle na OSSZ podáváte nejpozději do 30.4.2006 a není to závislé na podání přiznání na FÚ. Přehled na zdravotní pojišťovnu podáváte nejpozději po 8 dnech po podání daňového přiznání a musíte si přehled nachat potvrdit na FÚ.
Re: min. zalohy SP, ZP
****
diky za vycerpavajici radu - jeste jeden dotaz k tomu pojisteni v lednu - kdyz zaplatim do 8.1. (jak pisete nizsi castku jako pojisteni za rok 05), tak stejne (v danove evidenci) to pocitam jako vydaj roku 2006, ne? Nebo to mam zahrnout jeste do prehledu 05?
Moc dekuju za odpoved.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
8. 2. 2006 14:53
Kamaradka si jako OSVC plati min. zalohy na pojisteni. Bohuzel v lednu zaplatila na ZP min. zalohu ve vysi roku 05. Ted doplatila rozdil..... myslite, ze ZP bude ji predepise nejake penale?
Taky ji poslali Prehled o prijmech a vydajich ze samostatne vydel. cinnosti uhrnu na pojistne - to staci odevzdat az po podani priznani, ne?
Diky za odpoved.