Hlavní navigace

Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví

• (neregistrovaný) 78.45.44.---

17. 12. 2013 19:29

Naše bytové družstvo má na katastru vložené prohlášení vlastníka, tzn. jsou rozděleny jednotky a společné prostory.  Členskou schůzí má také schválen možný převod bytů do osobního vlastnictví, tzn. teoreticky bych mohla podat na katastr Smlouvu o převodu bytu do OV ještě letos. Ze všech družstevníků jsem toto s to stihnout jen sama, ostatní budou převádět později. CO SE STANE, KDYŽ LETOS PŘEVEDU BYT DO OV? Znamená to, že všechny další byty převáděné v roce 2014,  budou převáděny podle starého občanského zákoníku a tudíž pro SVJ budou platit stará pravidla dle Zákona o vlastnictví bytů? Když byt letos nepřevedu, tak se převod všech bytů bude řídit při vzniku SVJ novým občanských záýkoníkem?  Když byt letos nepřevedu, bude to znamenat pro mě nějaké ohrožení v tom smyslu, že příští rok by mi katastr byt odmítl zapsat, když nebudu první? Jestli jsem to dobře pochopila, tak podle nového občanského zákoníku katastr zapíše do osobního vlastnictví jen první byt, ale u dalšího pak už bude vyžadovat doložení vzniku SVJ a dříve další byty nezapíše. JE TO TAK?

Děkuji :)

Valerie Novátná - valerienovotna@atlas.cz

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2013 22:20

Rop

všechna SVJ od 1.1.2014 budou postupovat dle nového občanského zákoníku ... je jedno kdy vznikly. Zákon o vlastnictví bytů se na ně již vztahovat nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).