Hlavní navigace

Ztráta - letos ještě 2001?

  • (neregistrovaný) 83.208.89.---

    12. 2. 2006 18:27

    Počítám dobře, že za rok 2005 mohu ještě uplatnit ztrátu z roku 2001? Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2006 18:37

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Ztráta - letos ještě 2001?
      Ztráta z roku 2001 půjde uplatnit ještě za zdaňovací období roku 2008.

    • 12. 2. 2006 18:50

      Anonymní (neregistrovaný) 83.208.89.---

      Re: Ztráta - letos ještě 2001?
      Zdeni něco jsem o tom zaslechla, ale v §34 je 5 let a pokud jsou na to uplatnění ještě déle nějaké složité předpisy, tak do toho raději nejdu :-) Díky :-)

    • 12. 2. 2006 19:43

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Ztráta - letos ještě 2001?
      Mám poplatnici, která v roce 2001 začínala s velikou ztrátou. Podle tehdejšího znění zákona o daních z příjmů jsem si vystavila evidenční kartu ztráty. Na kartu jsem si poznamenala, do kdy lze maximálně odečítat a to je rok 2008. Nejsem schopna říci přesně číslo zákona, který to v té době upravoval. Vzpomínám si ale, že před tím, než zkrátili dobu na 5 let, platilo následujících 7 zdaňovacích období. Ale jestli máte z čeho odečítat v roce 2005, tak jste v pohodě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).