Hlavní navigace

Muzikanti - jak zdanit přijmy?

  • (neregistrovaný) 194.213.53.---

    13. 2. 2006 10:42

    Dobrý den,
    prosím o radu. Bratr studuje konzervatoř a při studiu si přivydělává hraním v muzikálech, divadlech apod. Samozřejmě většinou jsou tyto práce vykonávány za základě Smlouvy o dílo. Jak tyto peníze zdanit? Musí se nahlásit na Fú(nechat si přidělit DIČ jako pro uměleckou činnost). Dle jakého § se tyto příjmy zdaňují? Dle §7 či je možno je zahrnout do §10?
    Za odpověď předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2006 13:17

      Jana F. (neregistrovaný) 83.208.89.---

      Re: Muzikanti - jak zdanit přijmy?
      ***********************
      Tipla bych spíš §7/2/b nezávislé povolání, paušál 40% a nepodléhá minimální dani. Ale možná by šlo i podle §10. Snad se někdo připojí s názorem. J.F.
      ********************************

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).