Hlavní navigace

Nájem a služby za kancelář.

  • (neregistrovaný) 85.207.41.---

    13. 2. 2006 12:01

    Jsem živnostník a podnikám v oboru projektování. Na ŽL mám uvedenou adresu sídla firmy své trvalé bydliště. Od ledna 2006 mám pronajatou kancelář, kde platím nájem, služby, telefon a samozřejmě jsem si tuto kancelář musela vybavit. Adresu této kanceláře nemám hlášenou na Živnostenském úřadu. Musím nahlásit?Mphu i bez nahlášení uplatňovat všechny náležitosti? Do kanceláře jezdím denně svým soukromým vozidlem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2006 13:54

      pája (neregistrovaný) 85.70.173.---

      Re: Nájem a služby za kancelář.
      Jde o provozování živnosti v provozovně, § 17 živ.zákona. Podnikatel je povinen nahlásit ŽÚ zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně nejméně 3 dny předem. Utíkejte to dodatečně splnit, jinak Vám hrozí od ˇŽÚ postih.
      Bez nahlášení provozovny nemůžete uplatňovat nic, ostatní podrobnosti Vám snad doplní odborníci z účetnictví a daní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).