Hlavní navigace

Student a příjmy z akcií-jak danit?

  • (neregistrovaný) 84.242.95.---

    14. 2. 2006 10:19

    Syn je studentem řádného denního studia a několikrát v roce 2005
    nakoupil a prodal akcie /zisk 30tis./čistého. Jinak nepodniká.Jaké přiznání má podat a jsou to "ostatní příjmy"§8 ??a má nárok si odečíst za rok 38040 nezd.částku? Já jsem si ve svém zaměstnání na něj uplatnovala 6000/na dítě/.díky Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2006 10:58

      Andrea (neregistrovaný) 194.108.195.---

      Re: Student a příjmy z akcií-jak danit?
      Měl by podat daňové přiznání. Jedná se o příjem podle § 10 odst. 1 b). Příjem z prodeje CP je osvobozen, pokud daný CP syn prodal až po 6 měsících (§4). Jako výdaj si lze uplatnit nabývací cenu akcie + výdaje související s pořízením a prodejem CP (provize makléři, poplatky za obchodování na trhu s CP apod.), ale jen do výše příjmů z prodeje CP.
      Co se týká odčitatelných položek, tak si nejsem jistá.

    • 14. 2. 2006 11:19

      Lenka (neregistrovaný) 84.242.95.---

      Re: Student a příjmy z akcií-jak danit?
      na syna se nevztahuje 6.měsíční test , to už mám zjištěno.Lenka

    • 14. 2. 2006 11:33

      Andrea (neregistrovaný) 194.108.195.---

      Re: Student a příjmy z akcií-jak danit?
      Můžu se zeptat proč? Osvobození se přeci nevztahuje pouze na příjmy z CP zahrnutých do obchodního majetku nebo na příjmy z kapitálového majetku (§8) atd.§ 4 odst. 1 w)

    • 14. 2. 2006 12:04

      Lenka (neregistrovaný) 84.242.95.---

      Re: Student a příjmy z akcií-jak danit?
      >>>>Syn je studentem řádného denního studia a několikrát
      >>>>v
      >>>>roce 2005
      >>>>nakoupil a prodal akcie /zisk 30tis./čistého. Jinak
      >>>>nepodniká.Jaké přiznání má podat a jsou to "ostatní
      >>>>příjmy"§8 ??a má nárok si odečíst za rok 38040
      >>>>nezd.částku? Já jsem si ve svém zaměstnání na něj
      >>>>uplatnovala
      >>>>6000/na dítě/.díky Lenka
      >>>Měl by podat daňové přiznání. Jedná se o příjem podle
      >>>§ 10 odst. 1 b). Příjem z prodeje CP je osvobozen,
      >>>pokud daný CP syn prodal až po 6 měsících (§4). Jako
      >>>výdaj si lze uplatnit nabývací cenu akcie + výdaje
      >>>související s pořízením a prodejem CP (provize
      >>>makléři,
      >>>poplatky za obchodování na trhu s CP apod.), ale jen
      >>>do
      >>>výše příjmů z prodeje CP.
      >>>Co se týká odčitatelných položek, tak si nejsem
      >>>jistá.
      >>na syna se nevztahuje 6.měsíční test , to už mám
      >>zjištěno.Lenka
      >Můžu se zeptat proč? Osvobození se přeci nevztahuje
      >pouze na příjmy z CP zahrnutých do obchodního majetku
      >nebo na příjmy z kapitálového majetku (§8) atd.§ 4 odst.
      >1 w)No protože mezi nákupem CP a prodejem /se ziskem/ uběhlo měně než 6 měsíců./jinak nevede žádné účetnictví-je nepodnikatel-student/ zajímala by mě ta nezdanitelná částka?Lenka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).