Hlavní navigace

Převod zaměstnanců k novému zaměstnavateli

• (neregistrovaný) 31.47.100.---

15. 1. 2014 21:08

Dobrý den, chtěla bych se poradit, či zda jste se někdo nesetkal s převodem zaměstnaců k novému zaměstnavateli.
    Pracuji u podniku 27 let a ted došlo ke změně majitele. Ten se chce určitého úseku zbavit, tak nám řekl, že nás převede k jinému zaměstnavateli, ale s tím, že ukončíme pracovní smlouvu a nový zaměstnavatel nám nabídl DPP - čili dohodu o provedení práce. Myslím, že nejedná zprávně.  Nenabídl nám pracovní smlouvu, ale jen práci mimo pracovní poměr. Nový majitel nás přesvědčuje, že nám nabízí práci na samém  místě a máme podepsat  dohodu o rozvázání pracovního poměru a a práci nám zajistil najatou firmou, formou DPP. Když nechceme přejít k novému zaměstnavateli za těchto podmínek, tak máme sami dát výpověd ke dni převzetí. Tím pádem nám nevzniká nárok na odstupné a podpora je jen v nižší formě. Tak po 27 letech skončí člověk bez prostředků? Je toto legální? Jsem zoufalá a prosím někoho, kdo by mi mohl pomoci toto řešit. Na právníky nemám peníze a nevím, na koho se obrátit. Jsem slušný člověk a praktiky , které se dějí, je prostě výsměch všem poctivým lidem. Pomozte.  :(

\

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).