Hlavní navigace

Účtování slev na poplatníka, ditě a manželku

• (neregistrovaný) 81.200.54.---

17. 1. 2014 15:27

Dobry den.
    Mam zmatek v jedne veci ohledne unovani slev na poplatnika, dite a manzelku...
    Mam HPP u zamestnavatele. Mimo to jsem OSVC jako vedlejsi cinnost. Odpocet vydaju neuplatnuji pausalne, ale skutecnymi vydaji.
    Nase mzdova ucetni ve firme (z HPP) mi po dotazech z me strany sdelila, ze mi pravidelne mesicne dela odpocty na mne (na poplatnika) a na jedno dite. Na manzelku pry ne. Na konci roku od ni akorat dostanu prehled z HPP a tam ty jednotlive castky uplatnenych slev na poplatnika a na dite nejsou uvedene (nebo to z toho neni znat, jsou tam jen vysledne castky).
    Ted nevim, zda do sveho DP musim uvest u kolonek sleva na poplatnika 0 a na vyzivovane dite taky 0, kdyz uz to udajne zohlednovala mzdova ucetni z HPP? Slevu na manzelku (je na rodicovske) si myslim, ze bych urcite uvest mel.
    Navic, kdyz jsem byl s cistym prijmem z vedlejsi cinnosti minus nejakych 2 tisice, tak pokud bych neuplatnoval ve svem DP slevu na ploplatnika a na dite, mel bych doplacet nejakych 11 tisic, coz se mi nezda ?? To by prece museli doplacet i dalsi kolegove z HPP, kteri vedlejsak nemaji??
    Predem diky moc za rady a vysvetleni.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).