Hlavní navigace

Obsah faktury

• (neregistrovaný) 109.239.64.---

17. 1. 2014 19:02

Dobrý den, stavební firma mi posílá faktury za práce a materiál na stavbě domku, ale nevypisuje, konkrétně, co bylo vykonáno, kolik hodin, v jaké ceně, ale vždy odkazuje "podle cenové nabídky". Tam však je většinou uveden o dost širší výčet objednaných a nabízených prací, faktury pak platíme vždy po nějakém úseku prací. Dodavatel však trvá na tom, že není povinen ve faktuře vypisovat úkony a materiály, jejich množství a cenu za jednotku. Těžko se mi pak kontroluje, zda nemám platit něco podruhé (už se nám to s ním i stalo). Předpisy hovoří obvykle hlavně o DPH  a o názvech subjektů, to zajímá stát, ale mně zajímá, co znamená, že faktura musí  obsahovat "obsah účetního případu", "peněžní částku nebo informaci o ceně za měrnou jednotku a vyjádření množství". Může to být "obsaženo" tak, že se poukáže na předešlý celkový soupis v nabídce, a za tím stojí na faktuře pak už jen souhrnná cena?
    Díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2014 22:40

Rop

Na faktuře to opravdu být nemusí ... oni staví dům ... finále bude postavený dům. Oni neprodávají cihly, maltu ani práci zedníků ... oni staví dům. Každopádně u velkých developerů jsou stavební firmy zvyklé rozepisovat všechno do posledního šroubku ... čím menší odběratel tím víc na to kašlou. Respektive co jste si ujednali ve smlouvě o dílo?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).