Hlavní navigace

IČ a DPP

  • (neregistrovaný) 195.250.139.---

    21. 1. 2014 18:53

    Dobrý den,
    z odpovědí jsem zjistila, že mohu mít Živnostenský List a zároveň pracovat na DPP "zeměstnanecký poměr", když to nebude zaměstnavateli vadit. Střet zájmů.
    Měsíčně nepřekročím 10.000,-Kč. Zaměstnavatel mi strhává pouze daň 15%.
    Jak mám příjem účtovat? Nerada bych si navyšovala sociální a zdravotní pojištění u mého podnikání. Mám 60% odpisy ze zisku- živnost volná.

    Moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2014 23:38

      Rop

      Najít si daňového poradce. Zaměstnání se vůbec neúčtuje do podnikání. Zaměstnání je v kolonce příjem dle § 6 a všechno o podnikání je v kolonce příjem dle § 7 a příloze č. 1 daňového přiznání a současně nic ze zaměstnání nevstupuje do přehledů pro zdravotní pojišťovnu a sociálku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).