Hlavní navigace

Invalidní důchod s vlivem na budoucnost

• 89.103.6.---

4. 2. 2014 13:33

Mám vážnou psychiatrickou diagnozu (nebo alespoň mi to tedy lékaři tvrdí) - nejsem žádný blázen, ale je mi permanentně strašně zle od žaludku, nemůžu jíst a mám velké průjmy - prý psychického původu. Jsem 3 roky po škole a snažím se uchytit, ale z každé práce mě vyhodí, protože většinu pracovní doby chtě-nechtě trávím na WC.

Jsem už zoufalý a uvažuji o invalidním důchodu. Chtěl jsem se ale zeptat, kdybych teď dostal přiznaný invalidní důchod, a v budoucnu bych se z mojí nemoci třeba nějak dostal, popřípadě by se objevil zázračný lék co by mi pomohl, nemůže mě v mojí další kariéře nějak poškodit to, že jsem dříve bral invalidní důchod?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2014 4:01

ivzez

Zaměstnavatel si prověří, zda jste zdravotně způsobilý vykonávat sjednanou práci,
      vyšle Vás k závodnímu lékaři. Co bylo dříve, jej pravděpodobně moc zajímat nebude.

Pobírání ID se podle mne do pracovní kariéry nijak promítnout nemůže
      nebo naopak spíše pozitivně, pokud např. dobu bez zaměstnání věnujete
      dalšímu vzdělávání (večernímu , dálkovému nebo kombinovanému studiu).

• 5. 2. 2014 11:21

bez přezdívky

Mockrát děkuji za Vaší vstřícnou odpověď, paní Zezulová! A ještě se zeptám, kdyby mi přiznali ID na toto onemocnění (střevní a žaludeční problémy vyvolané psychikou), může to mít nějaký vliv na mojí způsobilost k právním úkonům, popřípadě třeba řízení vozidla atd?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).