Hlavní navigace

FO - nákup pozemku - DPH a náklady

  • (neregistrovaný) 86.49.121.---

    22. 2. 2006 23:25

    1) V případě, že koupím stavební pozemek (vím, že výdaj je daňově neúčinný do doby případného prodeje a neodpisuji), který je zatížen DPH a já jsem plátce DPH, mohu si toto DPH nárokovat ?

    2) Při koupi pozemku již vím, že budu tento pozemek využívat zčásti k podnikání a zčásti k soukromým účelům (budoucí stavba domku se skladem, kancelářemi a bytovou jednotkou - tak cca za 2 roky). Mohu již nyní poplatky spojené s koupí pozemku, případně daň z nemovitosti uplatnit daňově celé? Nebo nějak výdaje spojené s pořízením pozemku klíčit ? - Ale zatím nemám "klíč" (plochu v m2 pro podnikání a soukromou).

    3) Musí být pozemek koupený na IČO nebo stačí pro zařazení do OM fyzické osoby zaplatit pozemek z podnikatelských peněz (přes banku či pokladnu) a vystavit Kartu majetku ?

    Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2006 8:15

      anonymní (neregistrovaný) 194.108.147.---

      Re: FO - nákup pozemku - DPH a náklady
      1. DPH si nárokovat můžete, ale viz. 2
      2. Pokud nemáte vhodný klíč, můžete pak dodatečně podle § 72 odst.5 dodanit.
      3. Nemusí být pozemek koupoený na IČo, můžete ho vložit do podnikání i bez IČa

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).