Hlavní navigace

Darovani krve r. 06

  • (neregistrovaný) 212.27.208.---

    23. 2. 2006 10:20

    Prosim o radu, jak se bude letos (06) uplatnovat bezplatne darovani krve - nejak nemuzu v zakone najit odpovidajici §. Bude to polozka snizujici zaklad dane nebo sleva na dani? A bude se moci uplatnit, pokud podnikatel bude muset uplatnit MZD?
    Dekuji za odpovedi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2006 10:42

      Marie (neregistrovaný) 213.29.17.---

      Re: darovani krve r. 06
      Odběr krve se i nadále považuje za dar dle §15 odst. 1 (poslední věta) - nezdanitelná část základu daně. Pokud máte MZD, tak přesto můžete odpočítat položky dle § 15. Nelze odečítat dle § 34

    • 23. 2. 2006 10:43

      Martina (neregistrovaný) 84.244.86.---

      Re: darovani krve r. 06
      je to § 15 odst.1, zůstává to stejné - je to odčitatelná položka ze základu daně

    • 23. 2. 2006 10:55

      Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

      dekuji M+M ;-)
      za rychlou a vycerpavajici odpoved!

      ja to prave hledala v tom § 34 a okolnich ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).