Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 90.178.58.---

    14. 2. 2014 8:05

    Dobrý den,
    chtěla bych si podat daňové přiznání za rok 2013, i když nemusím (celý rok jsem byla zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele a jiné příjmy jsem neměla). Během roku jsem byla 3 měsíce (duben, květen, červen) na nemocenské. Uplatňuji daňové zvýhodnění na 1 dítě. Mohu si v daňovém přiznání uplatnit daňové zvýhodnění na dítě i za ty měsíce kdy jsem byla na nemocenské, stejně jako slevu na poplatníka? Příjmy za rok jsem měla celkem 161 737,-Kč.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2014 14:17

      bez přezdívky

      Dobrý den,

      ano, slevu na poplatníka i na dítě si můžete uplatnit. Za měsíce, kdy jste pobírala zmíněnou dávku, se slevy nijak nekrátí.
      Podmínku minimálního příjmu (48 000 Kč/rok) jste rovněž splnila. Předpokládám, že splňujete i další podmínky (jde o vyživované dítě žijící v domácnosti s poplatníkem atd., viz § 35c zákona o daních z příjmů).

      S pozdravem

      Jan Molín

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).