Hlavní navigace

Zaměstnání a OSVČ

 • (neregistrovaný) 86.49.121.---

  23. 2. 2006 22:36

  Prosím o radu, jak vyřešit zapeklitý problém. Celý rok 2005 jsem OSVČ-vedlejší činnost. V prosinci 2005 jsem změnila zaměstnavatele.
  S předchozím zaměstnavatelem jsem se rozešla v ne moc dobrém. Teď potřebuji Potvrzení o tom, že jsem za celý rok měla vyměřovací základ pro stanovení sociálního pojistného vyšší než 86220,-. Toto potvrzení však od bývalého zaměstanavatele již nedostanu (u současného zaměstnavatele mi jeden měsíc nestačí).
  Mám samozřejmě Potvrzení o příjmu od 01-11/05, kde je částka pro stanovení pojistného vypsána. Podle mého je to dostatečný doklad o tom, jaké příjmy jsem měla. Ale ......
  Prosím o názory. Zítra budu volat na moji sociálku, takže se dozvím asi pro mne nepříjemnou zprávu, ale zajímají mně i názory zde.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 2. 2006 7:14

   anonymní (neregistrovaný) 85.160.233.---

   Re: zaměstnání a OSVČ
   Logicky si myslím, že sociálce by mělo stačit i potvrzení o příjmu, které máte. Pokud ne, tak bych se na OSSZ hádala.
   Na OSSZ mají určitě přehledy od Vašeho bývalého zaměstnavatele, kde je uveden vyměřovací základ. I tam by si to mohli ověřit.
   Znám ale úředníky .......
   Na druhou stranu, když zaměstnavatel odmítne vydat potvrzení, tak bych to u něho zkusila napřed po dobrém a pak třeba i po zlém.
   Šla bych se stížností na FÚ a na pracovní úřad, stížnost na zaměstnavatele bych zaslala i na OSSZ. Když úřady chtějí potvrzení, tak by měly mít i možnost na zaměstnavatele zatlačit tak, aby toto potvrzení vydal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).