Hlavní navigace

Můžeme odepisovat majetek?

  • (neregistrovaný) 194.107.24.---

    24. 2. 2006 7:34

    Dobré ráno,
    firma začne stavt nvoou halu, již v době výstavy bude pořizovat různé stroje, na kterých již ale bude nco vyrábět, ne vsak v nové hale, ale v pronajaté, všechny tyto stroje a nová hala budou předmětem investiční pobídky, je možné tyto stroje již účetně i daňově odepisovat, aniž by stály v nové hale, jak je to v žádosti pro investiční pobídky? Nebo to nevadí, a i když je mám v pronajaté hale, tak je mohu odepisovat?

    Díky za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2006 8:29

      Broňa (neregistrovaný) 82.99.169.---

      Re: Můžeme odepisovat majetek?
      Je to komplikované. Záleží na tom jak je investiční pobídka formulovaná. Pokud je tam podmínka, že všechno bude uvedeno do provozu v okamžiku ukončení stavební činnosti a kolaudace daného objektu, nebo zda součástí investiční akce je i pořízení strojů a zařízení, které mají být využívány k ekonomické činnosti a nebudou součástí této haly. Musíte k tomu uvádět víc informací.
      Jinak pokud je majtetek uveden do provozu a začne být využívany k výrobě či službě tak máte ze zákona možnost odpisování majetku. Jste-li vlastníky atd. §28 zákona 586/1992 Sb., o daních z příjmu.
      Jen tak ve stručnosti

    • 24. 2. 2006 8:39

      jana (neregistrovaný) 194.107.24.---

      Re: Můžeme odepisovat majetek?
      My investiční pobídky právě vyřizujeme, a pro propočet odpisů a pod. se právě dohadujeme, kdy je možné začít odepisovat, protože v layoutu na novou halu jsou popsané všechny stroje, které tam budou, ale některé, jako třeba vysokozdvižné vozíky nebo svářečky budeme používat už dříve a pak je přestěhujeme do nové haly, takže uvidíme tedy, jak bude onvestiční pobídka formulovaná, pak by to bylo jasné.

      Díky moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).