Hlavní navigace

S.r.o. a příjem ze závislé činnosti

  • (neregistrovaný) 194.228.15.---

    24. 2. 2006 14:49

    Dobrý den,

    chci se zeptat. Jak to je, když tři fyzické osoby, které podnikají na ŽL, platí si měsíčně zdravotní, sociální a ročně minimální daň,
    by založiliy společnost s r. o.. A chtěly by ještě fungovat i na dále jako FO.
    Musí se nechat v této společnosti zaměstnat - příjmy ze ZČ § 6 nebo nemusí? Má vliv na zaměstnání, jestli je to pouze společník nebo jednatel, nebo je rozhodující, co by pro společnost dělali?
    Musí být zaměstnancem společnosti i společník, který nemá vůbec, žádné příjmy?
    Pokud to někdo víte sdělte i zákon a § podle čeho to je.
    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2006 18:08

      jojo (neregistrovaný) 88.100.38.---

      Re: s.r.o. a příjem ze závislé činnosti
      obchodní zákoník § 105 - 153e

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).