Hlavní navigace

Nezdanitelná částka-manželka???????

  • (neregistrovaný) 85.70.5.---

    26. 2. 2006 18:55

    Zahrnuje se do příjmů manželky prodej osobního automobilu????
    Jde mi o možnost uplatnění si nezdanitelné částky na manželku 21.720,00.
    Děkuji Dáda

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2006 21:26

      Jarka (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: Nezdanitelná částka-manželka???????
      Prodej OA je příjem podle §10 a musíte podat DP pokud bylo prodáno za víc jak 15000,- Kč.
      A tak se samozřejmě do příjmů manželky počítá

    • 26. 2. 2006 21:50

      anonymní (neregistrovaný) 62.209.216.---

      Re: Nezdanitelná částka-manželka???????
      příjmy z prodeje movitých věcí.

      Na upřesnění: k §10 ,
      zákon586/1992
      § 4 Osvobození od daně
      Osvobození se nevztahuje na příjmy z prodeje motorových vozidel, letadel a lodí, nepřesahuje-li doba mezi nabytím a prodejem dobu jednoho roku. Osvobození se nevztahuje rovněž na příjmy z prodeje movitých věcí, včetně příjmů z prodeje movitých věcí uvedených v odstavci 1 písm. g), pokud jsou nebo byly zahrnuty do obchodního majetku pro výkon podnikatelské a jiné samostatné výdělečné činnosti poplatníka, a to do pěti let od jejich vyřazení z obchodního majetku,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).