Hlavní navigace

ŽP a příspěvek zaměstnavatele

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2006 13:36

    Jak postupovat, když zaměstnanec zruší ŽP, na které zaměstnavatel přispívá Kč 6000 / rok (daňově uznatelné)
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2006 20:49

      Josef D. (neregistrovaný)

      Re: ŽP a příspěvek zaměstnavatele
      ...............................................................
      Dobrý den, pokud zaměstnanec vypoví ŽP pro zaměstnavatele nevznikají žádné povinosti. Teď je jen otázka zda zaměstnanci chcete dál platit 6000,-? V takovém případě musíte ještě zaplatit z této částky soc. a zdravotní poj. ale to určitě víte. Vůbec nechápu proč rušil ŽP, pro něj to je určitě nevýhodné.

    • 6. 3. 2006 8:18

      Jana K. (neregistrovaný)

      Re: ŽP a příspěvek zaměstnavatele
      Díky za odpověď.
      Zrušil, neboť měl "investiční" -vložené peníze nerostli, spíše to bylo obráceně - zruší ŽP, ale ihned uzavře nové. Příspěvek zaměstnavatele bude pokračovat ve výši max 6000 za rok ( na novou smlouvu). To sociální a zdravotní mi není jasné.

    • 6. 3. 2006 8:39

      Josef D (neregistrovaný)

      Re: ŽP a příspěvek zaměstnavatele
      Dobrý den Jano,
      teď mi není jasné jestli zrušil nebo zruší? Pokud chce rušit a založit nové? To rozhodně nedoporučuji neboť na "staré" pojištění již zaplatil poplatky a to mu pojišťovna nevrátí navíc příspěvky od zaměstnavatele musí zdanit 25% zpětně. Investiční životní pojištění je dlouhodobá investice výsledky budou znát nejdříve za 3 roky a ještě při příznivém vývoji. Raději bych se zaměřil na přeinvestováni ve fondech. Sociální a zdravotní jsou z příspěvku osvobozené nemusíte z 6000,- platit 35% navíc příspěvek je daňově uznatelný náklad pro Vás a to až do výše 8000,-.
      Doporučuji cokoli jiného jen ne rušit už z důvodu dodanění (ať vydělal nebo ne).

    • 6. 3. 2006 8:52

      Jana K. (neregistrovaný)

      Re: ŽP a příspěvek zaměstnavatele
      Dobrý den Josefe,
      já doufám že ještě nezrušil, avšak už mi oznámil co chystá. Pokusím se zaměstnanci vyjít vstříc a poradit - odradit od tohoto kroku. Díky za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).