Hlavní navigace

prosím webová prezentace

  • (neregistrovaný) 82.142.127.---

    27. 2. 2006 15:08

    Jak byste prosím zaúčtovali "vytvoření webové prezentace firmy určené pro provoz v doméně", když je cena bez DPH 45 000?
    Váhám, zda to nemám dát do dlouhodobého majetku.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 27. 2. 2006 15:45

      Eva M. (neregistrovaný) 83.208.9.---

      Re: prosím webová prezentace
      Tohle jsem ještě neřešila, tak jen názor bez záruky:
      U nehmotného majetku je hranice 60 tisíc Kč (§32a ZDP), takže odepisovat nutně nemusíte. Pokud byste odepisovat chtěla, tak samozřejmě můžete odepisovat tak, že účetní odpisy = daňově uznatelné dle §24/2/v ZDP. Délku odepisování si můžete stanovit sama podle konkrétní situace. Jestli odepisovat či nikoliv, toť otázka spíš pro vás. Vy sama víte lépe než my, jaká by asi mohla být životnost té prezentace - půl roku? rok? dva roky? Web se dynamicky vyvíjí a předpokládám, že se bude nadále vyvíjet a zdokonalovat i ta prezentace...?

    • 27. 2. 2006 21:50

      Zuzka (neregistrovaný) 84.42.134.---

      Re: prosím webová prezentace
      Moc děkuji, nedošlo mi totiž, že je to vlastně nehmotný majetek, takže je limit 60 tis. V tom případě odepisovat nebudu.
      Mějte se hezky!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).