Hlavní navigace

Jak se vlastně počítá roční obrat?zčeho?

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2006 15:15

    DObrý den,
    mám hloupou otázku,
    jsem FO, DE, čtvrtletní plátce DPH.dělám zprostředkovatele ve stavebnictví.
    Mám měsíčně 1 FA vydanou a dvě přijaté.


    Součet všech mnou vydaných faktur rok 2005 je bez DPH
    28 912 955 kč plus k tomu DPH 5 318 027Kč.

    Součet všech přijatých faktur je
    28 416 800 Kč a DPH dělá 5 399 192Kč


    co mám s čím sečíst, abych dostal roční obrat a podle toho zjistil, jestli už jsem měsíčním plátcem DPH?

    díky
    zdraví Petrásek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2006 15:24

      Andrea (neregistrovaný)

      Re: jak se vlastně počítá roční obrat?zč
      Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí výnosy za uskutečněná plnění s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u osob, které mají povinnost vést účetnictví nebo účetnictví vedou dobrovolně, nebo příjmy za uskutečněná plnění, s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u ostatních osob. Do obratu se také zahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56, které nejsou příležitostnou činností osoby povinné k dani, a výnosy nebo příjmy z finančních činností a pojišťovacích činností, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 a 55, které nejsou příležitostnou nebo doplňkovou činností osoby povinné k dani. Do obratu se nezahrnují výnosy nebo příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného a dlouhodobého nehmotného majetku, který je obchodním majetkem.

      Mám za to, že byste měl být měsíčním plátcem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).