Hlavní navigace

Obrat pro DPH

  • (neregistrovaný) 193.165.104.---

    27. 2. 2006 15:19

    Prosím o radu: podnikatel mám příjem z faktur 980 tis. Kč. V příjmovce uvádí položky zvyšující základ daně - dopočet za použití vozidla vloženého do firmy pro soukromé účely 35 tis. Kč.
    Zahrnuje se tato položka do obratu pro DPH? Já doufám, že ne, ale nejsem si jistá. Poraďte. Díky moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 27. 2. 2006 16:22

      danila (neregistrovaný) 62.209.216.---

      Re: Obrat pro DPH
      Přesně §6odst.2 zákona o DPH
      Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí výnosy za uskutečněná plnění s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u osob, které mají povinnost vést účetnictví nebo účetnictví vedou dobrovolně, nebo příjmy za uskutečněná plnění, s výjimkou plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně, u ostatních osob. Do obratu se také zahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56, které nejsou příležitostnou činností osoby povinné k dani, a výnosy nebo příjmy z finančních činností a pojišťovacích činností, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 a 55, které nejsou příležitostnou nebo doplňkovou činností osoby povinné k dani. Do obratu se nezahrnují výnosy nebo příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného a dlouhodobého nehmotného majetku, který je obchodním majetkem. Do obratu veřejnoprávního subjektu se dále nezahrnují výnosy nebo příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, které jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56. Do obratu osoby registrované k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osoby povinné k dani, které uskutečňují ekonomické činnosti v tuzemsku prostřednictvím provozovny umístěné v tuzemsku, se zahrnují pouze výnosy nebo příjmy za plnění uskutečněná touto provozovnou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).