Hlavní navigace

Uplatnění odpočtu DPH

  • (neregistrovaný) 83.208.227.---

    27. 2. 2006 15:23

    OSVČ, neplátce DPH zaplatil v dubnu 2005 zálohu na elektřinu dopředu na celý rok, v květnu 2005 se stal plátcem DPH a v únoru 2006 dostal daňový doklad na spotřebu za 04/05 až 01/06, kde je vyčíslena celková DPH a odečtená záloha také včetně DPH. Může si uplatnit celý odpočet ? Domnívám se, že ano, ale už mě úplně zblbli, prosím pomoc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 28. 2. 2006 8:47

      Andrea (neregistrovaný) 194.108.195.---

      Re: Uplatnění odpočtu DPH
      Myslím si, že uplatnit si může DPH až za období od května tzn. kdy se stal plátcem.
      Odečíst DPH by si mohl např. u majetku nebo zásob nakoupených 12 měsíců před tím než se stal plátcem § 74 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).