Hlavní navigace

prosím informaci-možná RadkaB-účet podn.

• (neregistrovaný) 62.177.98.---

27. 2. 2006 17:16

Mám klienta, kterého nemůžu donutit aby si založil podnikatelský účet. Vedu DE-takže přes osobní účet prochází veškeré platby ať soukromé tak podnikatelské. K tomuto účtu si otevřel kontokorent ve výši 100,000,-Kč, od někoho z rodiny si půjčil 200.000,-Kč vzápětí vybral z účtu 230.000,- a ještě si vzal spotřebitelský úvěr ve výši 150.000,-./už je taky vybraný/ Vše přišlo na tento účet a taky se z toho všechno platí jak osobní tak faktury. Kdo se v tom má vyznat, jedna díra se zaplácne druhou.Kontokorent byl srovnaný ke konci roku.
    Hrozí mu ze strany FÚ při kontrole nějaká pohroma?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 27. 2. 2006 19:09

RadkaB (neregistrovaný) 81.19.10.---

Re: prosím informaci-možná RadkaB-účet p
      od FÚ ne. u DE je jedno, kam příjmy přijdou, hlavně že zdaní. totéž výdaje. ale u banky podepisuje při založení, že nejde o podnikatelský účet.jsou jiné podmínky např. pro úrok, poplatky...pokud je schopný doložit, že příjmy nepodléhají zdanění (půjčka od rodiny) pokud nedává úroky z kontokorentu do daní ( nebylo bráno jako půjčka na podnikání)...FÚ má mlčenlivost, takže ani bance nemůže nahlásit, že porušil podmínky.

• 27. 2. 2006 23:43

Lada (neregistrovaný) 83.208.171.---

Re: prosím informaci-možná RadkaB-účet p
      Taky jsem pár takových klientů měla... zdůraznila jsem, že Fú tím, že je v dokladech soukromý účet, vlastně ukazují, za co a kolik soukromě utrácí peníze a že to není dobré, když, např. platí malé daně... to byste koukala, jak rychle si zařídili účet podnikatelský

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).