Re: OSVĆ, dlouhodobá nemoc
Daňové přiznání Vás nemine - měl jste příjmy ze závislé činnosti a k tomu příjmy z podnikání vyšší než 6 tis. Kč. Požádejte zaměstnavatele o potvrzení o zdanitelných příjmech.
Pokud v roce 2005 uplatníte výdaje procentem z příjmu, pak podejte dodatečné DP a dodaňte v něm pohledávky a závazky, jak píšete. Opravné přehledy za rok 2004 nepodávejte - v DP budete provádět pouze úpravy základu daně. Pokud Vám byla pohledávka 5.000 Kč zaplacena v r. 2005, pak nebude příjmem pro daň z příjmů, ale pro SP a ZP ano. Totéž závazek - pokud jste jej uhradil, bude výdajem pro SP a ZP /pro daň z příjmu ne/.
Re: OSVĆ, dlouhodobá nemoc
Děkuji za radu, ale asi si stojím na vedení, když budu pro sz a zp uvádět o těch 5000,- vyšší příjem/zaplaceno, tak výdaje budou 50% z navýšené částky nebo z té v daň.přiznání 2005 + zaplacený závazek 400,- ?
Re: OSVĆ, dlouhodobá nemoc
V daňovém přiznání za rok 2005 už uvedete jen ty příjmy, které Vám byly skutečně zaplaceny /tedy bez uhrazené pohledávky z roku 2004 - za tu už jste daň zaplatil/. Z těchto příjmů si spočítáte 50% a ty budou Vašimi výdaji. Příjmy - výdaje + zaplacené pojistné = základ daně.
Při vyplňování přehledů budete uvádět příjmy vyšší oproti DP a to právě o uhrazenou pohledávku, neboť z ní jste ještě pojistné nezaplatil. Podobně si navýšíte výdaje o zaplacený závazek.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
27. 2. 2006 18:35
Dobrý večer, prosím o radu: jsem OSVČ vedlejší, 1-2/05 příjem ze zaměstnání = 21000,- , pak nemocenská do 12/05, během roku příjem z podnikání 13200,- , skutečné výdaje 1000,-. Kdybych chtěl uplatnit výdaje %, musel bych kromě dodatečného daň. přiznání za rok 2004(pohledávka 5000,- , závazek 400,-) dávat i nové přehledy na sz a zp? A musím za rok 2005 přiznat ten malý příjem z podnikání? A co sociálka a zdravotka? Děkuji za názory