Hlavní navigace

Vystavení faktury

 • (neregistrovaný) 85.160.57.---

  28. 2. 2006 17:43

  Prosím o váš názor.
  V případě, že jako prodejce vystavím fakturu na žádost kupujícího na firmu, která existuje(nebo taky ne), ale on zaplatí fakturu v hotovosti a nedá ji do účetnictví firmy , vadí to něčemu. Odvedu standardně DPH atd. Pokud to vadí, museli bychom ověřovat v případě hotovostních plateb kupujícího - to jsem ale ještě neslyšel.

  Klasický případ by mohl být takový:

  Zaměstnanec koupí bez souhlasu nadřízeného nějakou věc nad 10 tis. Kč Na faktuře, kterou zaplatí v hotovosti uvede prodávající údaje o odběrateli. Firma kupujícího však nákup odmítne. Zboží má zaměstnanec i fakturu. Vadí to nějak prodávajícímu, že faktura neskončí v účetnictví u odběratele uvedeného na faktuře. Popřípadě, co kdyby byly kupující uvedl údaje o odběrateli smyšlené????????????

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 3. 2006 14:23

   radka (neregistrovaný) 85.71.104.---

   Re: vystavení faktury
   Nemůžete přece kontrolovat jestli všechny faktury které vystavíte si protistrana dává do účetnictví. Vy tam musíte jako příjem dávat všechno, protistrana jako náklad si může vybrat jestli to do nákladů dá nebo ne. A i kdyby tam byla vymyšlená adresa tak to straně která vystavuje fakturu může být jedno. Zdaní to tak i tak. A FU se určitě nebude zlobit když zdaní i příjem který je napsaný na neexistující protistranu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).