Hlavní navigace

Vyhodnocení dat pro Slovensko DPH

  • (neregistrovaný) 80.188.107.---

    1. 3. 2006 7:52

    Dobrý den, mám dotaz ohledně DPH. Slovenský plátce DPH nám zašle data ze svého programu a my mu provedeme službu - jejich vyhodnocení. Máme mu fakturovat s DPH nebo bez? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2006 12:37

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Vyhodnocení dat pro Slovensko DPH
      ***
      fakturovala bych podle §10/6=reverse-charge (pokud plátce plátci), tak bez DPH, místo plnění se přesouvá na Slovensko.
      viz blíže
      http://cds2005.mfcr.cz/DPH/archiv/DPH_plneni_sluzeb.html

      -jedná se o upřesnění právě §10/6

    • 1. 3. 2006 13:22

      Jirina.j (neregistrovaný) 80.188.107.---

      Re: Vyhodnocení dat pro Slovensko DPH
      Děkuji, a ještě jeden dotaz. Pokud jim fakturujeme také přístup na server - oni mají přístup na náš server, který je v ČR a pomocí něj si stahují data ze svého programu, jde rovněž o §10 odst. 6, telekomunikační službu a tedy fakturujem bez DPH? Děkuji za odpověď

    • 1. 3. 2006 15:48

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Vyhodnocení dat pro Slovensko DPH
      ***
      No, telekomunikační služba je v §10/6 určitě také,jak uvádíte, snad se to tak dá chápat. Nejhorší je kolikrát zařadit službu, která není přesně vypsána v zákoně, že jo:-)))
      Jo, brala bych to jako telekom.službu, princip je stejný - platí pro všechny služby uvedené v §10/6 - samozřejmě za podmínek v §10/6..první odstavec
      Fakturace bez DPH bez ohledu, kde ke službě došlo...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).