Hlavní navigace

Mohu si o zaplacené úroky z hyp.úvěru

  • (neregistrovaný) 194.212.24.---

    1. 3. 2006 8:21

    Mohu si o zaplacené úroky z hyp.úvěru snížit základ
    daně, pokud si syn vzal hypotéku na byt,ve kterém má trvalé bydliště,skutečně v něm bydlí a neuplatnil si odpočet:
    a) jsem uvedená na smlouvě jako spoludlužník
    b) skutečně jsem za něj splátky platila
    a pokud ano,zda mohu dodatečně opravit vyúčtování daně z příjmů
    ze závislé činnosti, když již bylo provedeno?Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 1. 3. 2006 11:58

      Naďa (neregistrovaný) 194.212.24.---

      Re: Informace
      Odpověď daňového poradce:(20.12.2005)
      Podle §15, odst.8 ZDP uplatní odpočet zaplacených úroků z úvěru každý z účastníků úvěrové smlouvy rovným dílem nebo jeden z nich. Přestože jste účastnicí úvěrové smlouvy a byt užívá ke svému bydlení V83 syn, nemůžete odpočet uplatnit, protože nejste vlastník bytu. Bylo by tedy dobré, aby alespoň část bytu přešla na Vás, tedy aby jste byla spoluvlastníkem spolu se synem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).