Hlavní navigace

jak zaúčtovat "slevu" na fa přijaté?

  • (neregistrovaný) 213.168.161.---

    1. 3. 2006 10:00

    Prosím o radu, dostala se mi do rukou faktura na zboží, mezi položkami se objevila i sleva s mínusovou částkou....není zde ale uvedeno, jestli se vztahuje ke konkrétnímu zboží či ji máme pojmout jako službu. Jak byste ji zaúčtovali???
    Děkuji mockrát

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 1. 3. 2006 11:53

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: jak zaúčtovat "slevu" na fa přijaté?
      ***
      Pokud je přímo na jfaktuře = je poskytnuta ke zdanit. plnění (§36/5) a základ daně máte tedy určitě už o tuto částku poníženou, t.j. i DPH je nižší o tuto slevu, tak budete pracovat s touto částkou, o slevě účtovat nebudete - nemá to smysl.

    • 1. 3. 2006 12:10

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: jak zaúčtovat "slevu" na fa přijaté?
      **
      Viděla jsem příspěvek o něco níže od Evy M., ještě doplňuji.
      Pokud na faktuře přímo poznáte, ke které položce se sleva vztahuje, půjde tato na sklad/nákladů přímo ponížená o slevu, koupili jste ji prostě levnější.
      Pokud to není přímo určeno, je možné, že se vztahuje k celé faktuře (někteří dodavatelé poskytují slevy určitým stálým odběratelům, bývá to i v celoroční smlouvě ....), potom budete muset rozpočítat tuto slevu na každou položku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).